Enter your keyword

NARODZINY ZIELONEGO GROSZKA

NARODZINY ZIELONEGO GROSZKA

NARODZINY ZIELONEGO GROSZKA

Narodziny Zielonego Groszka

Skąd jestem? skąd się wziąłem?

z zielonej piłeczki, z cieniutkiej niteczki, co palec miękko otula,

szydełkiem dziergany pętelką owijany cierpliwie oczekiwany,

z pachnącej ciszy po burzy, co kroplami deszczu budzi z miłości wtulonej w szal.

Jak co wieczór, chłopiec rysował wymyślonych przyjaciół. Tworzył dla nich skomplikowane, wielopoziomowe światy. Najszybciej zużywał kredki w kolorze zielonym, czerwonym i czarnym. Małe okienka wypełnione opowieścią. Zapisane zeszyty, kartki i serwetki. Chłopiec rozmawiał ze stworzonymi przez siebie postaciami. Nadawał im imiona. Obdarzał ich osobowością. Fantastyczny, rysunkowy świat istniał równolegle.

Narodziny Zielonego Groszka

fot. Agnieszka Werecha

Zapragnęłam zatrzymać czas. Machnąć różdżką, wypowiedzieć zaklęcie i zaczarować świat. Wróciły wspomnienia o magicznych iglicach mamy i sieci wielobarwnych włóczek, które sprawiały, że będąc małą dziewczynką czułam się, jakbym posiadła tajemnicę szczęścia. Czytaj dalej w „My slow toys story. Historia prawdziwa.”

W tym czasie, będąc już świadoma swoich możliwości oraz zaopatrzona w podstawowe narzędzie twórcze, czyli włóczki i szydełka, podjęłam decyzję. Zatrzymam czas! Zatrzymam emocje! Zmaterializuję wymyślonego przyjaciela małego chłopca!

Powołałam do życia Zielonego Groszka, który po wielu latach stal się symbolem marki wyjątkowych zabawek, które szydełkuję zgodnie z koncepcją slow toys. Czytaj więcej w „My slow toys story. Historia prawdziwa”.  Kiedyś istniał w wyobraźni i w rysunkach, dziś można go przytulić i zabrać na wycieczkę. Stał się niemal członkiem rodziny.

Zielony Groszek to stan umysłu.

Jeśli szukasz dedykowanych rozwiązań dla dzieci lub dla dorosłych, z sentymentem wspominasz emocje, które towarzyszą oczekiwaniu, sam chcesz mieć wpływ na wielkość, kolor i charakter zabawki wyślij swój projekt, skorzystaj z formularza kontaktowego lub dokonaj uproszczonej wyceny.