Enter your keyword

Nazywam się Ania Jakubiak i jestem po uszy zakochana w kolorowych kłębkach włóczek, detalach codzienności, lesie, łące i górach… a przede wszystkim w rękodziele.

Pochodzę z pogranicza Puszczy Drawskiej i Noteckiej. Lubię lody waniliowe i chodzić boso po trawie. Kiedy byłam dzieckiem lepiłam ciastka z błota, grałam w gumę i zdrapywałam strupki z kolan. Stworzyłam Zielonego Groszka, markę dedykowanych zabawek, które szydełkuję zgodnie z założeniami nurtu slow toys, ponieważ wierzę, że mniej znaczy więcej. Dla mnie Zielony Groszek to stan umysłu. Przeczytaj czym jest dla mnie slow toys w „My slow toys story. Historia prawdziwa” oraz „Narodziny Zielonego Groszka

12633097_10205482636413336_1532029482_o

Wierzę w rękodzieło i w jego niepowtarzalny charakter. Dzielenie się pasją nadaje głębszy sens temu co robię.

Jeśli jesteś świadomym rodzicem i świadomym konsumentem, ważne są dla Ciebie jakość i wyjątkowość, doceniasz ręczną pracę twórcy i chcesz skorzystać z gotowych propozycji kup zabawkę lub zamów ją z katalogu.<br />

Jeśli szukasz dedykowanych rozwiązań dla dzieci lub dla dorosłych, z sentymentem wspominasz emocje, które towarzyszą oczekiwaniu, sam chcesz mieć wpływ na wielkość, kolor i charakter zabawki wyślij swój projekt, skorzystaj z formularza kontaktowego lub dokonaj uproszczonej wyceny.<br />

Jeśli męczy cię codzienność i rutyna, jesteś spięty, zestresowany, chcesz spróbować czegoś nowego, a może przypomnieć sobie to, co kiedyś sprawiało ci przyjemność, pragniesz wyjść z domu, spotkać się z ciekawymi ludźmi, których łączy ta sama energia, wykonać coś własnoręcznie zobacz, gdzie możesz mnie spotkać i weź udział w warsztatach szydełkowania.

Jeśli pragniesz wyszydełkować coś wyjątkowego samodzielnie kup schemat lub zestaw DIY.

Radość tworzenia zrodziła radość dzielenia się.

Szydełkowanie jest precyzyjnym procesem twórczym. Wymaga skupienia. Nierzadko otwiera ukryte drzwi i zaprasza w podróż w głąb siebie. Jest jak mantra.

Jeśli myślisz, że nie masz do tego cierpliwości czy talentu, przyjdź na warsztaty i przekonaj się sam. Zobacz, gdzie możesz mnie spotkać i weź udział w warsztatach szydełkowania.

Zielony Groszek

Szydełkowanie i kolorowe kłębki włóczek istnieją w moim życiu od zawsze. Tak, jak od zawsze otaczają mnie twórczy i odważni ludzie. Miałam to szczęście dorastać w poczuciu szacunku do ręcznej pracy i jej efektów.

Miłością do szydełka zaraziłam się, kiedy byłam dzieckiem, a czas płynął wolniej. Ciągle żywe są wspomnienia wieczorów wypełnionych rodzinnym ciepłem i rytmicznymi dźwiękami wydobywającymi się gdzieś spomiędzy długich iglic, które niczym różdżki trzymała moja mama oraz obrazem niesfornych kłębków wielobarwnych włóczek rozbiegających się po dywanie, tworzących magiczną sieć… Będąc małą dziewczynką wpadłam w tą sieć po uszy.

To mama pokazała mi, jak trzymać szydełko. Nauczyła mnie pierwszych ściegów i że wszystko jest możliwe, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Ta świadomość daje niezwykłe poczucie wolności – to wolność tworzenia. Zainteresowała Cie moja historia? Przeczytaj więcej w My Slow Toys Story – historia prawdziwa.

20170314_094720

Przechwytywanie