Najpopularnieszje marki zegarków, które możesz kupić

Najpopularniejsze marki zegarków, które możesz kupić

Zegarek jest doskonałym prezentem na każdą okazję. Świetnie nadaje się, jako podarunek pod choinkę, z okazji okrągłych urodzin lub obrony doktoratu. Wygląda subtelnie, a jednocześnie niesie ze sobą ponadczasowe piękno i styl. Wybór odpowiedniego zegarka nie jest jednak prostą sprawą. Na rynku aż roi się od podróbek, które imitują znane marki, jak również od zegarków nikomu nieznanych producentów. Jakie są obecnie najpopularniejsze marki zegarków? Dowiesz się z tego artykułu.

Zegarki Szwajcarskie – Niezawodna jakość

Pierwsze, co przychodzi do głowy to oczywiście zegarki szwajcarskie. Tak popularnych marek, jak Tissot, Longines, Certina lub Alpina nie trzeba nikomu przedstawiać.

Historia firmy Tissot sięga połowy dziewiętnastego wieku, kiedy to produkowała ona modele zegarków na rynek amerykański i rosyjski. Były one na tyle dobre, że w 1904 r. założyciel firmy otrzymał od cara rosyjskiego medal za produkcję niezawodnych zegarków na potrzeby wojska.

Z kolei marka Longines, wywodząca się ze szwajcarskiego miasteczka Saint-Imier jako pierwsza wprowadziła elektroniczny pomiar czasu wyścigów. Począwszy od roku 1912, konsekwentnie jest partnerem Igrzysk Olimpijskich. Zegarek marki Longines jako pierwszy mierzył też czas przelotu nad Oceanem Atlantyckim.

Firma Certina przez niektórych odbiorców może być kojarzona ze sportami motorowymi, ale jej początek to także zegarki. Wywodzące się z miejscowości Grenchen przedsiębiorstwo bardzo szybko zyskało uznanie, otrzymując w 1910 r. złoty medal na targach w Mediolanie. Wkrótce potem otrzymało także wyróżnienia na targach w Bernie i Brukseli.

Marka Alpina do dziś pozostaje jedną z niewielu całkowicie niezależnych i samodzielnych firm, które samodzielnie wytwarzają i montują wszystkie mechanizmy zegarków. Rodzinna manufaktura rozpoczynała swoją działalność w Genewie.

Zegarki Japońskie – wschodnia precyzja

Sercem każdego japońskiego czasomierza jest jego niezawodny mechanizm i dbałość o szczegóły. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się zarówno zegarki damskie jak i męskie marek Casio, Seiko oraz Lorus.

Firma Casio powstała zaraz po drugiej wojnie światowej podbijając świat modelem Casiotron. Od tamtego czasu konsekwentnie usprawnia stosowane rozwiązania, produkując zegarki powszechnie uznane za niezwykle wytrzymałe. Znakiem rozpoznawczym tego producenta pozostaje model Casio G-Shock.

Marka Seiko to przede wszystkim innowacja. Producent był światowym pionierem w zastosowaniu mechanizmu kwarcowego w modelu Astron. Jako pierwszy wprowadził także zegarek wykonany z tytanu (o wodoszczelności sześćdziesięciu atmosfer). Nowością są zegarki wyposażone w moduł GPS oraz panel solarny.

Zegarki firmowane przez Seiko to także marka Lorus. Oparta o te same, niezawodne i precyzyjne technologie oferuje jednocześnie modele przystępne cenowo dla każdego.

Powyższy przegląd to wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Warto w tym miejscu wspomnieć o mniejszych, acz rodzimych producentach zegarków, takich jak Polpora lub Balticus. Pomimo że mało znane, wcale nie odstają od zagranicznej konkurencji, stylistyką nawiązując do polskich korzeni tradycji oraz kultury.

Odrębnym segmentem są także zegarki klasy Premium przeznaczone dla najbardziej wymagających odbiorców. Takie firmy, jak Tag Heuer, Oris lub Omega wypuszczają często serie limitowane, wykonane zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami i najwyższą precyzją.

Pamiętajmy, że czas dla każdego płynie tak samo, a o tym, jak będziemy go mierzyli, decydują przede wszystkim nasze oczekiwania, jakie stawiamy wobec czasomierza, jak również zasobność portfela. Popularne marki zegarków posiadają szerokie oferty, a ich rozpiętość cenowa pozostaje ogromna. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.